Kaubamärgid

Must henna

28.10.2019

HENNA EI OLE MUST! MUSTA HENNAT EI OLE OLEMAS.

1. Henna ei ole mitte kunagi must. Henna on alati ja ainult punakaspruun või siis “hennapunane” – mitte mingit muud värvi hennat ei ole olemas.

2. Henna on ohutu, aga seda ei pea tingimata tegema lastele. Kõik, mida te oma lapse nahale kanda lubate peaks olema mahapestav, ajutine. Hennategija peab suutma väga põhjalikult seletada, mis ta pastas on ja kuidas see henna toimimist mõjutab. Tsitruseliste mahl, mis on üldjuhul üks hennapasta komponentidest, võib olla allergeen. Eeterlikud õlid võivad põhjustada väga tõsiseid allergiaid. Pastas võib olla ka mett. Ja kahjuks võib olla ka nii, et pasta on kuskilt new-age’i poest ostetud ja siis ei tea mitte keegi, mida see sisaldab.

3. Kui olete siiski sattunud PPD-”musta henna” peale ja teil on nahakahjustused või ärritus – minge KOHE arsti juurde.
Lühikokkuvõte PPD-”musta henna” kohta eesti keeles: http://www.hennapage.com/henna/ppd/smallbroch1EST.pdf
Pikem jutt PPD “musta henna” kohta, koos ühe PPD-mürgistuse ohvri haigusloo kirjeldusega ning uuringutulemuste väljavõtetega paljudest meditsiiniartiklitest: http://www.hennapage.com/henna/ppd/bigbrochv_EST.pdf
Lugege see ise eelnevalt läbi ja joonige alla kõik kohad, mis teie juhtumiga sarnanevad. Mis iganes pastas ka muud oli – kui see oli must, siis põhiallergeen on PPD. Ja ärge jääge uskuma juttu, et oh, pole hullu, see läheb üle. PPD-mürgistus on VÄGA tõsine asi. See oli must – see ei olnud henna. Rõhutage oma kahtlusi PPD suhtes – PPD on siiani põhiliselt välja toodud konkreetselt teada olev tugevatoimeline ärritaja ja ainus kiiresti nahka värviv aine, mida henna sisse segatakse.

4. Lugege ka seda artiklit http://www.newswise.com/articles/view/543018/
Võite ka selle arstile välja printida – see on allergoloogide ametlik seisukohavõtt, kus öeldakse, et halb on PPD ja mitte henna ning sellele on nö käe alla pannud väga palju väga mõjukaid akadeemilise haridusega arste. Must juuksevärv ei ole ainus, millest te edaspidi hoiduma peate: võite muutuda ülitundlikuks või allergiliseks väga paljude asjade suhtes, sh ka musta värvi tekstiiltooted, kosmeetika, teatud medikamendid, sünteetilised lõhnaained. Ilmselt peate tegema pika-ajalist ja mõlemapoolselt innukat koostööd allergoloogi ja oma perearstiga. PPD-tundlikkusest ei saa kahjuks kunagi terveks. See allergia jääb kogu eluks.

Üleskutse:
* Kui Sa tead, et kuskil Eestis tehakse PPD -”musta hennat”, siis palun kirjuta meile.
* Kui Sa oled saanud PPD”mustast hennast” vigastusi või kahjustusi, siis palun kirjuta meile – kus ja millal see juhtus, millised olid vigastused, kas ja kui adekvaatselt said abi.